Podporujeme Vás ve všech požadavcích na přepravu vašeho zboží v režimu tranzitu a zajišťujeme správné vyřízení celního odbavení.
Pokud je zboží přepravováno přes území více států, musí se obvykle zastavit na všech hraničních přechodech a být zaznamenáno celními úřady. Tranzitní režim výrazně zjednodušuje pohyb zboží mezi členskými státy EU a státy mimo EU (třetími zeměmi). Celní specialisti společnosti Gerlach jsou obeznámeni se všemi příslušnými předpisy a právními normami tranzitního režimu. Proto byste se měli obrátit na Gerlach – svého celního specialistu.
V EU platí tzv. pravidlo „cílové země“. To znamená, že DPH je vybíráno pouze v zemi, kde je se zbožím obchodováno a kde je spotřebováno. Režim tranzitu umožňuje přepravu zboží mezi dvěma místy v rámci EU nebo mezi územím EU a územím mimo EU (třetí země). Celní režim tranzitu musí být ukončen a zboží musí být následně odbaveno v cílové destinaci. Tento postup navíc umožňuje, aby bylo zboží přepravováno mezi dvěma zeměmi EU i přes území mimo EU, tedy přes třetí země.
Existují různé typy tranzitních procesů/režimů. Nejznámější je Karnet TIR (Mezinárodní silniční přeprava), který zjednodušuje silníční dopravu. Celní kontroly uskutečněné v zemi odeslání, budou zároveň uznány i ve všech trenzitních zemích, kterými je zboží přepravováno. Kromě toho je zde i Karnet ATA, který je speciálně určen pro dočasný vývoz a dovoz zboží v mezinárodním obchodu. Tranzitní režim Unie upravuje přepravu zboží ze zemí mimo EU mezi dvěma členskými státy EU a společný tranzitní režim upravuje přepravu zboží, které není zbožím EU, mezi zeměmi EU a ESVO. Bez ohledu na to, jaký proces si vyberete: Gerlach je vždy tím správným partnerem pro Vás.